«Центр допомоги пораненим» забезпечив автомобілями двох інвалідів-учасників АТО

28 лютого на території Головного військового клінічного госпіталю відбулось урочисте вручення автомобілів пораненим учасникам АТО – 19-річному Сергію Ільницькому та 22-річному Роману Федорину. Ці воїни отримали тяжкі поранення в липні минулого року в боях під Луганськом. Внаслідок отриманих травм обидва хлопці втратили нижні кінцівки, перенесли складну ампутацію та протезування. Зараз бійці походять пост-реабілітацію після протезування.

Автомобілі були придбані фондом «Центр Допомоги» на благодійні внески, залучені восени минулого року під час благодійного аукціону за підтримки аукціонного дому «Дукат». З самого початку ці гроші збирались на протезування солдатів. Але завдяки зусиллям волонтерів Міністерство соціальної політики збільшило компенсацію на протезування з держбюджету. Тому у фонду “Центр допомоги” з’явилися вільні кошти, які були направлені на пост-реабілітацію бійців, а саме – на покупку машин.

Придбання автомобілів – частина пост-реабілітаційної програми, спрямованої на соціальну адаптацію військовослужбовців, які постраждали під час АТО. Для бійців, які втратили нижні або верхні кінцівкі внаслідок травми в АТО, дуже важливо якомога швидше адаптуватись та пристосуватись до нового життя із протезами. Інфраструктура наших міст не пристосована для потреб інвалідів, а хлопцям конче необхідно бути мобільними та швидко добиратись по своїх справах. Власна машина для них – це не примха, а необхідність. На жаль, держава не надає бійцям автомобілі, дочекатися такої допомоги просто неможливо. Тож надія є тільки на небайдужих громадян та волонтерів. І ця подія має стати поштовхом для інших звернути увагу на життя бійців після госпіталю.

Придбанню машин посприяла компанія «Ілта», яка оформила гарантії на 6 місяців. Подальше страхування автомобілів у якості благодійної допомоги забезпечила страхова компанія «Княжа».

В брифінгу прийняли участь: підопічні фонду Сергій Ільницький, Роман Федорин та їх близькі, голова благодійного фонду «Центр допомоги» Юрій Когутяк, протезист та експерт ТОВ «Ортотех-сервіс ГМБХ» Олександр Стеценко, полковник, заступник  начальника Головного військового клінічного госпіталю з виховної роботи Пєров Геннадій Борисович.